Slider navigation left arrow
Slider navigation right arrow

Czy paintball jest bezpieczny? Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują?

paintball warszawa paintball laserowy warszawaPaintball jest absolutnie bezpieczny.

Każdy uczestnik przechodzi odpowiednie szkolenie
w specjalnej strefie bezpiecznej, gdzie obowiązują specjalne zasady (markery muszą być zabezpieczone
i skierowane w dół). Przez cały czas gry uczestnicy muszą grać w maskach ochraniających głowę. Strzelać należy z odległości większej niż 5 m i nie w głowę. Jeśli przestrzega się zasad, gra jest wyłącznie zabawna i bezbolesna. Przed bolesnym trafieniem kulką chroni specjalne ubranie.

Za łamanie zasad gry bezwzględnie wyklucza się z zabawy uczestnika i nakłada kary. Osoba wyeliminowana lub chcąca opuścić teren paintballa zabezpiecza marker, podnosi rękę i kieruje się do strefy bezpiecznej.

GAMP PAINTBALL ma również wykupione ubezpieczenie OC.

Czy są ograniczenia wiekowe dla gry w paintball?

Ze względów bezpieczeństwa do gry dopuszcza się dzieci w wieku od 12 lat. Potrzebują jednak pisemnej zgody opiekunów. Od 16. roku życia zgoda nie jest wymagana i można się bawić bez ograniczeń! Nie ma żadnej górnej granicy ani innych ograniczeń zdrowotnych, grać można do woli.

Z czego jest zrobiona kulka z farbą? Czy łatwo się ją zmywa z ubrań i sprzętu?

Kulka zawiera barwnik spożywczy (różne rodzaje kolorów) w osłonce z żelatyny. Jest w pełni biodegradowalna i spiera się bardzo łatwo, wystarczy spłukać wodą. Prosimy o umycie sprzętu po grze i oddane w takim stanie, w jakim został udostępniony (w przeciwnym razie pobieramy dodatkową opłatę).

Co powinienem wiedzieć, zanim wybiorę się na swoją pierwszą grę w paintballa? Czy powinienem coś zabrać?

Wszystkich informacji udzielamy na miejscu. Przed grą odbywa się szkolenie w strefie bezpiecznej dla wszystkich uczestników gry pod opieką przeszkolonego animatora. Udostępniamy też cały sprzęt w cenie pakietu (markery, kulki, maski itd.). Warto zabrać
ze sobą wygodne obuwie na zmianę.